تعمیر سرو موتور SIEMENS

10 / 10
از 1 کاربر

زیمنس یک شرکت مهندسی آلمانی و بزرگترین شرکت در زمینه راهکارها و فرآیندهای مهندسی در اروپا است.بخش اتوماسیون مهندسی زیمنس یکی از سود آورترین بخشها در گروه مهندسی زیمنس است.

زیمنس طیف وسیعی از محصولات سرو موتور را جهت کاریری در صنایع مختلف عرضه نموده است که از جمله آنها میتوان به سرو موتورهای بدون ذغال و یا براشلس اشاره کرد.

طراحان ماشین باید تولیدات سرو موتور خود را با نیاز روز در صنایع منطبق نمایند .در این میان سرو موتورهای زیمنس از معدود محصولاتی است که بصورت منحصر به فرد در رنجهای مختلف نیاز چرخه صنعتی و فرآیندهای تولید محصولات متنوع را برآورده می نماید.

در ادامه مدلهای متنوع و پرکاربرد سرو موتورهای زیمنس باختصار تشریح خواهد شد.

1- سرو موتور زیمنس سری 1FT5

سرو موتورهای ارائه شده در این گروه از سرو موتورهای زیمنس از سرعت 1200 تا 6000 دور در دقیقه و از گشتاور 0.9تا 185 نیوتن متر طراحی و ساخته شده اند.

این قبیل سرو موتورها طوری طراحی شده اند که قابلیت عملکرد با جریان موج مربعی را دارا بوده و در عین حال توانایی عملکرد باسیستم فیدبک "اثر حال "را داشته باشند.

انکودرهای داخلی و خارجی و نیز سیستم خنک کاری اجباری و طبیعی از گزینه های انتخابی در این سری از سرو موتورهای زیمنس در دسترس می باشد.

2- سرو موتور زیمنس سری 1FT6

سرو موتورهای زیمنس در این گروه از سرعتی بین 3000 تا 6000 دور در دقیقه و از گشتاوری بین 0.4 تا 140 نیوتن متر برخوردارند که پر واضح است که نسبت به سرو موتور زیمنس سری  1FT5 دارای دایره طیف محدودتر و رنج قدرت کمتری هستند.

این دسته از سرو موتورهای زیمنس تحت جریان موج سینوسی طراحی شده و بدیهی است که در شرایط موج مربعی عملکرد نخواهد داشت.ضمنا در این دسته انکودر خارجی پیشنهاد نشده و قابل نصب نخواهد بود بانضمام اینکه سیستم خنک کاری طبیعی و استفاده از سیستم خنک کاری اجباری اختیاری است.

3- سرو موتور زیمنس سری 1FK6

در این گروه از سرو موتورهای زیمنس شاهد ماکزیمم دور از 3000 تا 6000 دور در دقیقه و گشتاور راه اندازی از 1.1 تا 36 نیوتن متر هستیم.

مشابه سری 1FT6 این سری نیز تحت جریان سینوسی عملکرد داشته و بنابراین خبری از سیستم و سبک اثر حال در این سری نیست.تصب انکودر خارجی در این سری از سرو موتورهای زیمنس مقدور نبوده و مشابه حالات قبلی سیستم خنک کاری طبیعی و اجباری بصورت گزینه های انتخابی موجود است.

4- سرو موتور زیمنس سری 1FK7

این دسته از سرو موتورهای زیمنس از سرعت 3000 تا 6000 دور در دقیقه و از گشتاور راه اندازی 0.6 تا 37 نیوتن متر ارائه شده است.

سری 7 از برادران خود در سری 6 کوچکتر بوده در عین حال قدرتی برابر با قدرت آنها ایجاد می نماید.این گروه از سرو موتورها نیز جهت کار در سیستم اعمال جریان سینوسی طراحی شده و امکان نصب انکودر خارجی در آنها میسر نیست.

نکته مهم اینکه تمامی فلنچها ،شفتها و نیز کانکتورهای قدرت و سیگنال در این مدل همانند مدل 1FK6 بوده و مشابه یکدیگرند.

کلام آخر اینکه مشابه سایر گروههای مورد بحث از حیث کاربری ، سیستم خنک کاری طبیعی و اجباری در هنگام سفارش بر اساس نیاز اختیاری است.

 

جهت مشاهده تست siemens اینجا را کلید کنید

 

 تعمیرات تخصصی انواع سرو موتور زیمنس

تعمیرات تخصصی انواع سرو موتور SIEMENS

تنظیم و کالیبره انکودر هایدنهاین  با دستگاه  هایدنهاین

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :