تعمیر سروموتور FANUC

10 / 10
از 1 کاربر

شرکت فانوک در سال 1950 در دل شرکت FUJITSU پدید آمد.عبارت فانوک از ابتدای کلمات FACTORY AUTOMATION NUMERICAL CONTROL بوجود آمده است.

Fanuc Servo Repair - TigerTek Industrial Services - AC/DC/Servo ...

در سال 1972 فانوک اولین سیستم کامپیوتری عددی (CNC)  خود را روانه بازار کرد وتا امروز شاهد پیشترفتهای تکنولوژیکی زیادی در این زمینه از سوی فانوک بوده ایم.(ابداعات و نوآوریهای متنوع و در عین حال متفاوت) نکته با اهمیت در نامگذاری مدل و نوع سرو موتور و سرو درایوهای فانوک ارقام و کدهایی بکار رفته است که فهم آنرا دچار مشکل میکند.در ادامه امیدواریم توضیح مختصری از کدهای بکار رفته در سرو موتور فانوک و سرو درایوهای فانوک تا اندازه ای در تسهیل فهم کدها موثر واقع شود.

تیپ و نوع سرو موتورهای فانوک

1- a0 -a4-a10-a50-

2-ac1-ac5-ac20-ac60

3-alfa L2-alfa L 6l-alfa L30-alfa L 70

4-alfa  M 3-alfa M  7L--alfa M 40

در پاره ای از مدلها کدهای فوق با علاماتی نظیر / و یا حرف برزگ ترکیب می شوند.بعنوان مثال  α3/3000

در این مثال α نشاندهنده سری موتور یا محصول تولید شده می باشد که در آن 3 حاکی از گشتاور موتور به NM و بعضا" بصورت دو رقمی است.

ودر نهایت رقم 3000 دلالت بر سرعت نامی مندرج در پلاک سرو موتور دارد.البته بدرستی مشخص است که α3/3000 بازگو کننده تمامی اطلاعات و مشخصات سرو موتور نبوده و جهت دستیابی به اطلاعات و مشخصات کاملتر نظیر نوع شفت ،تیپ و مدل فیدبک و انکودر بایست به پارت نامبر سرو موتور فانوک مراجعه کرد.

نمونه ای از پارت نامبر کامل سرو موتور فانوک  اینگونه A06B-0123-13075 است.

تمامی مدلهای سرو موتور فانوک باA06B آغاز می شوند.قسمت دوم کد یاد شده به مشخصات الکتریکی ،سایز سرو موتور و سایز شفت ،نوع شفت اعم از خاردار و یا بدون خار و سایر اطلاعات تکمیلی می باشد.

اگرچه اندکی تغییر در حروف و اعداد بعنوان مثال تغییر 0123 به 0126 تغییرات چندانی را در نوع و مدل آن رقم نخواهد زد لکن ممکن است در این رابطه سرعت سرو موتور دستخوش تغییر شود.

و در خاتمه عبارت آخر به ابعاد شفت ،نوع فیدبک و مشخصات ترمز سرو موتور فانوک رو دیگر اطلاعات جانبی سرو موتور فانوک اشاره دارد.

تعمیرات تخصصی سرو موتور فانوک

تعمیرات تخصصی سرو موتور FANUC

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :