تعمیر سروموتور FANUC

10 / 10
از 1 کاربر

شرکت فانوک در سال 1950 در دل شرکت FUJITSU پدید آمد.عبارت فانوک از ابتدای کلمات FACTORY AUTOMATION NUMERICAL CONTROL بوجود آمده است.

در سال 1972 فانوک اولین سیستم کامپیوتری عددی (CNC)  خود را روانه بازار کرد وتا امروز شاهد پیشترفتهای تکنولوژیکی زیادی در این زمینه از سوی فانوک بوده ایم.(ابداعات و نوآوریهای متنوع و در عین حال متفاوت) نکته با اهمیت در نامگذاری مدل و نوع سرو موتور و سرو درایوهای فانوک ارقام و کدهایی بکار رفته است که فهم آنرا دچار مشکل میکند.در ادامه امیدواریم توضیح مختصری از کدهای بکار رفته در سرو موتور فانوک و سرو درایوهای فانوک تا اندازه ای در تسهیل فهم کدها موثر واقع شود.

تیپ و نوع سرو موتورهای فانوک

1- a0 -a4-a10-a50-

2-ac1-ac5-ac20-ac60

3-alfa L2-alfa L 6l-alfa L30-alfa L 70

4-alfa  M 3-alfa M  7L--alfa M 40

در پاره ای از مدلها کدهای فوق با علاماتی نظیر / و یا حرف برزگ ترکیب می شوند.بعنوان مثال  α3/3000

در این مثال α نشاندهنده سری موتور یا محصول تولید شده می باشد که در آن 3 حاکی از گشتاور موتور به NM و بعضا" بصورت دو رقمی است.

ودر نهایت رقم 3000 دلالت بر سرعت نامی مندرج در پلاک سرو موتور دارد.البته بدرستی مشخص است که α3/3000 بازگو کننده تمامی اطلاعات و مشخصات سرو موتور نبوده و جهت دستیابی به اطلاعات و مشخصات کاملتر نظیر نوع شفت ،تیپ و مدل فیدبک و انکودر بایست به پارت نامبر سرو موتور فانوک مراجعه کرد.

نمونه ای از پارت نامبر کامل سرو موتور فانوک  اینگونه A06B-0123-13075 است.

تمامی مدلهای سرو موتور فانوک باA06B آغاز می شوند.قسمت دوم کد یاد شده به مشخصات الکتریکی ،سایز سرو موتور و سایز شفت ،نوع شفت اعم از خاردار و یا بدون خار و سایر اطلاعات تکمیلی می باشد.

اگرچه اندکی تغییر در حروف و اعداد بعنوان مثال تغییر 0123 به 0126 تغییرات چندانی را در نوع و مدل آن رقم نخواهد زد لکن ممکن است در این رابطه سرعت سرو موتور دستخوش تغییر شود.

و در خاتمه عبارت آخر به ابعاد شفت ،نوع فیدبک و مشخصات ترمز سرو موتور فانوک رو دیگر اطلاعات جانبی سرو موتور فانوک اشاره دارد.

تعمیرات تخصصی سرو موتور فانوک

تعمیرات تخصصی سرو موتور FANUC

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :