پارامتر دهی انکودر Sick

10 / 10
از 1 کاربر

سرو موتورهای ELAU از کمپانی مادر SCHNEIDER ELECTRIC اشنایدر الکتریک با کدهای SM و SH بوده و مجهز به انکودر SICK STEGMANN می باشد.

از وجوه تمایز انکودر SICK نسبت به سایر انکودرهای مشهور حافظه داخلی و قدرت برنامه ریزی آن است بنابراین اطلاعات موتور و هر آنچه از موارد مرتبط با انکودر از جمله زاویه فاز ،دمای انکودر ،زاویه شفت موتور و دیگر پارامترها درون حافظه داخلی انکودر ثبت و درج گردیده است.

 

نکته مهم اینست که شما قادر نخواهید بود بدون در نظر گرفتن اطلاعات انکودر علیرغم در دست داشتن انکودر بدون نقص آنرا به سرو موتور متصل و  راه اندازی نمایید، دلیل آن اینست که سرو درایو ELAU هنگام راه اندازی نیازمند قرائت اطلاعات از انکودر بوده و در صورت عدم وصول آن سیستم با وقفه و خطای کاری مواجه خواهد بود.

در این میان به محض خارج کردن و جداسازی انکودر از سرو موتور حتی بصورت لحظه ای اطلاعات حیاتی بین سرو موتور و انکودر مختل و سیستم شما با وقفه مواجه خواهد شد.

حال چه باید کرد؟

قبل از اتفاقات ناخواسته و ناگوار نظیر معیوب شدن انکودر SICK و مخاطراتی از این قبیل بهتر است از یک متخصص در این زمینه بخواهید اطلاعات انکودر شما را برداشت و از آن پشتیبان تهیه نماید تا در هنگام ضرورت به انکودر دیگری منتقل گردد.

در این زمینه روی ما حساب کنید اطمینان خاطر کسب خواهید کرد در اسرع وقت سرو موتور شما  عیب یابی و تست دوار شده و  عودت خواهد شد حتی اگر نیاز به انکودر جدید و متعاقبا برنامه ریزی داشته باشد.

از تعمیر کاران سرو موتور در این زمینه بخواهید ضمن تعمیر و رفع عیوب از انجام تست دینامیکی و دوار به لحاظ عملکرد موتور در حداکثر سرعت مندرج در پلاک موتور اطمینان حاصل نمایند.

پارامتردهی انکودر sick و تعمیر اساسی سرو موتور اشنایدر در سریعترین زمان ممکن

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :